• DZIEŃ KOBIET

          •             8 marca obchodziliśmy święto Dnia Kobiet. Akademię przygotowali uczniowie z  klas 5-8. Organizatorzy przygotowali dwie scenki z życia małżeńskiego, czym dość szybko rozbawili publiczność. Uczennice z klasy 8 pięknie nam zaśpiewały a chłopcy z klasy 7 przedstawili znaczenie imion pań, które  pracują w naszej szkole. Oglądaliśmy także memy związane z Dniem Kobiet. Pod koniec akademii męskie grono zaśpiewało znaną piosenkę „Baby, ach te baby”  oraz gromkie  „Sto Lat” i wręczyli Paniom kwiaty. Uroczystość zakończył pan Piotr Zarzycki składając serdeczne życzenia wszystkim paniom i dziewczynom z naszej szkoły.

          • DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

          • 7 marca odbyło się kolejne spotkanie biblioteczne z cyklu „Dzień głośnego czytania”.

            Tym razem uczniowie klasy VI i VII pokazali, że czytanie nie jest nudne, ale że pomaga rozwijać nasze umiejętności, zdolności i zainteresowania i inaczej niż dotychczas przedstawili nam twórczość Jana Brzechwy. Po krótkim zapoznaniu z życiorysem i twórczością pisarza uczniowie śpiewająco zaprezentowali utwór „Akademia Pana Kleksa”. Czytane fragmenty książki przeplatane były piosenkami. W bajkowy nastrój wprowadziła nas Lena Szczygielska wykonaniem piosenki „Całkiem nowa bajka”. Następnie usłyszeliśmy utwory zaczerpnięte z filmu o Panu Kleksie m. in.: „Na wyspach Bergamutach”, „Kaczka – dziwaczka”, „Leń”, „Jak rozmawiać trzeba z psem”. Słuchaczom bardzo spodobało się spotkanie czytelnicze i występ koleżanek i kolegów.

            Bardzo dziękuję za zaangażowanie i występ uczniom klas VI i VII i zapraszam uczniów klasy IV i V do przygotowania kolejnego spotkania w naszej bibliotece.

          • OBCHODY DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

          • 1 marca 2024r.  Delegacja naszej szkoły wzięła udział w obchodach  Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w Gminie Trzebieszów. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą na cmentarzu parafialnym w Trzebieszowie.  Następnie zostały zapalone znicze i złożone kwiaty przy grobach żołnierzy Armii Krajowej oraz ostatniego Żołnierza Wyklętego, ppor. Antoniego Dołęgi.

            Dalszą część obchodów, uświetnił wzruszający występ artystyczny, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury. Sam występ oraz relacje niektórych  świadków ówczesnych wydarzeń, którzy przemawiali z mównicy,  stanowiły pouczającą lekcję historii dla wszystkich uczniów z zaproszonych szkół.

            Więcej na temat Gminnych Obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych:

            https://lukow.tv/artykul/gmina-trzebieszow-uczcila/1225399?fbclid=IwAR2PsCQdHkbovITLhatOBq7enIj3d-mSuUrbTKHZyuajDyBD5LMjd5A_Nbw

          • WALENTYNKI

          • 14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy ,,DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO‘’, w którym przekazaliśmy życzenia tym osobom, które darzymy sympatią i przyjaźnią. Już od rana panował u nas specyficzny, pełny uniesienia nastrój - zaobserwować można było odświętny wystrój korytarza, znaczną ilość czerwonych serduszek oraz inne ozdoby kojarzące się z miłością i zakochaniem. Zorganizowana została specjalna ,,Poczta Walentynkowa‘’ aby można było przekazać walentynkowe wyznania najbliższym. Szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej inicjatywy. Największą atrakcją okazała się jednak, walentynkowa fotobudka, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród naszych dzieci i młodzieży. W tym wyjątkowym dniu wybrano również najsympatyczniejsze i najmilsze osoby w naszej szkole. Po podsumowaniu wszystkich głosów, konkurs został rozstrzygnięty i mianem najsympatyczniejszej dziewczyny i najsympatyczniejszego chłopaka, mogą szczycić się Nikola Mościcka, Kacper Ostojski oraz Kacper Lejnert. Dzień wcześniej odbyła się dyskoteka szkolna. Na której wszyscy świetnie się bawili. Walentynki w  naszej szkole były okazją do wesołej zabawy!

          • WIELKI SUKCES LENY

          • Spośród 1000 interpretacji obrazów Józefa Chełmońskiego , które wpłynęły na ogólnopolski konkurs plastyczny pn. "Spotkania ze sztuką" zorganizowany przez Fundację PGE z siedzibą w Warszawie nagrodzono pracę Leny Szczygielskiej, uczennicy klasy VI.

                      Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie w formie pracy malarskiej, własnej interpretacji wybranego obrazu Józefa Chełmońskiego. Laureatka otrzyma indywidualną nagrodę w postaci bonu do wykorzystania w sklepie Empik, natomiast Laureaci Konkursu (tj. grupa 30 uczniów szkoły, do której uczęszcza Uczestnik będący laureatem Konkursu wraz z opiekunami) zostaną uhonorowani nagrodami w postaci jednodniowej wycieczki do Muzeum Narodowego w Warszawie.

            Pracę plastyczną Lena wykonała pod kierunkiem pani Agaty Izdebskiej- Sierpień.

          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA NA ZABAWIE CHOINKOWEJ

          • Niezwykłe popołudnie

            W sobotę 20 stycznia 2024 roku odbyła się w szkole niezwykła, pełna wzruszeń uroczystość – Dzień Babci i Dzień Dziadka, a zarazem choinka noworoczna. Około godziny 14.00 przygotowana sala gimnastyczna zaczęła zapełniać się zaproszonymi gości. Licznie przybywały całe rodziny, by obejrzeć część artystyczną. Pan dyrektor Robert Wierzejski powitał zgromadzonych i oddał głos uczniom. Na scenie pojawili się uczniowie wszystkich klas w spektaklu słowno muzycznym pt. „Historia miłości babci i dziadka”. Uczniowie klas starszych wystąpili w roli aktorów i zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, a uczniowie klasy pierwszej i trzeciej - umiejętności taneczne.  Dzieci z oddziału przedszkolnego powiedziały krótki wierszyk dla dziadków oraz zatańczyły i zaśpiewały „Cza czę dla babci”.

            Umiejętności wokalne zaprezentowały uczennice klasy ósmej, oraz dwie uczennice klasy szóstej. Pięknie też jedną piosenkę zaśpiewał zespół złożony z uczniów klasy czwartej i piątej.

            Na zakończenie wnukowie złożyli dziadkom życzenia  i wręczyli własnoręcznie wykonane upominki.

            Część artystyczna bardzo się wszystkim podobała. Po niej zaś nastąpił słodki poczęstunek dla zaproszonych gości, uczniowie natomiast mogli rozpocząć zabawę choinkową. Muzyka i dobry humor dopisywały, więc na parkiecie spotykały się różne pokolenia. Około godziny 18.00 przybył Święty Mikołaj, który nie poskąpił uczniom słodyczy i wręczył obfite paczki.

            Pełni wrażeń i emocji uczestnicy zabawy udali się do domów po godzinie 19.00.

            To na pewno był dzień, który na długo zostanie w pamięci.