• WARSZTATY ŚWIĄTECZNE W GOK- TRZEBIESZÓW

• 26 marca uczniowie klas młodszych zostali zaproszeni  na warsztaty wielkanocne do Gminnego Ośrodka Kultury w Trzebieszowie. Każdy uczeń wykonał wiosenną łąkę na której znajdują się styropianowe pisanki ozdobione masą plastyczną i kolorowymi cekinami w kształcie kwiatów oraz kurczaki z szyszek. Zajęcia były bardzo ciekawe, świetnie przygotowane, a uczniowie mogli wykazać się pomysłowością i kreatywnością. Na zakończenie był słodki poczęstunek i wizyta w bibliotece. Były to kolejne warsztaty, które dostarczyły niezapomnianych wrażeń i wprowadziły nas w świąteczny nastrój.

• KLASOWE WARSZTATY WIELKANOCNE

• 25 marca 2024 r. w klasie pierwszej i trzeciej odbyły się warsztaty świąteczne.  Warsztaty zostały poprowadzone we współpracy z  pedagogiem szkolnym panią Matrą Aleksandrowicz. Uczniowie wykonali piękne stroiki świąteczne. Bazą do stroików była doniczka z wcześniej zasianym zbożem. Dzieci z wielkim entuzjazmem tworzyły barwne kompozycje korzystając  z gotowych elementów: styropianowych pisanek, kurczaków, zajączków oraz gałązek bukszpanów.
            Na zakończenie warsztatów uczniowie wykonali z kolorowego kartonu wielkanocne zajączki z koszyczkami. I znów pomysłowość i kreatywność naszych uczniów była przeogromna co można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Wykonane przez siebie prace uczniowie zabrali do domu aby udekorować wielkanocny stół.

• WIOSENNA WYCIECZKA DO SIEDLEC

• 21 marca uczniowie i przedszkolaki  naszej szkoły z radością powitali wiosnę. W tym roku Pierwszy Dzień Wiosny, ale również dzień wagarowicza (nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „vago, vagare”, co oznacza „włóczyć się, wałęsać”). Świętowaliśmy na wycieczce. Wybraliśmy się do Siedlec, do parku trampolin Jumpout. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora korzystaliśmy z szeregu atrakcji m.in. trampolin akrobatycznych, ściany wspinaczkowej, koszów do koszykówki, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Wszyscy z radością skakaliśmy na trampolinach na różne sposoby. Kolejnym punktem naszej wycieczki były warsztaty kulinarne „Święta wiosenne na ludowo”  w Kulinarnym Poddaszu, podczas których mogliśmy rozwijać nasze zmysły węchu i smaku. Ogromną radość sprawiły nam również własnoręcznie wykonane mazurki wielkanocne. Ten piękny wiosenny dzień upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

• SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

• W naszej Szkole został rozegrany Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły

Rozgrywki rozpoczęły się od eliminacji klasowych, które odbywały się na lekcjach w-f. odpowiednio w kl. IV-V, VI- VII, VIII (jeszcze przed feriami).

W dniu 20.03.2024 - 16 zawodników rozpoczęło pierwszą kolejkę turnieju właściwego. Zawodnicy zostali rozstawieni zgodnie  z wykazem eliminacji klasowych (każdy gra jeden mecz bezpośredni z jednym rywalem).

Do fazy finałowej dostało się 8 zawodników, którzy grali w systemie do dwóch przegranych.

Po trzy godzinnej rywalizacji wyłonieni zostali zwycięzcy:

I miejsce –Sandra Wysokińska kl. VIII

II miejsce – Michał Kurowski kl. VI

III miejsce – Tobiasz Grochowski kl. V

IV miejsce – Kalina Barc kl. IV

Najlepsi zawodnicy turnieju zostali nagrodzeni pucharami i medalami przez P. Dyrektora na forum Szkoły.

• ZABAWA W ARKABOS

• 12 marca 2024 r. uczniowie klasy pierwszej i trzeciej oraz dzieci z oddziału przedszkolnego były na wycieczce w  Centrum Rozrywki ARKABOS w Łukowie. Uczniowie do swojej dyspozycji mieli cały plac zabaw: trampoliny,  zjeżdżalnie rurowe oraz różne tory przeszkód. Wśród najmłodszych dużym zainteresowaniem cieszyła się jazda różnorodnymi pojazdami biegowymi. Natomiast najstarsi zachwyceni byli grą w kręgle na prawdziwym torze. Rywalizacja trwała do końca fascynującej zabawy. Na zakończenie zabaw dzieci zjadły smaczny posiłek, nuggetsy z frytkami. Wyjazd zdaniem dzieci był fajny, radosny, ale zbyt krótki. Najchętniej spędziłyby tam cały dzień, a nie tylko dwie godziny.

• MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

•  Eliminacje Szkolne i Gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Młodzież Zapobiega Pożarom.

28.02.2024.  do rywalizacji szkolnej Turnieju zgłosiło się 9 uczniów (8 w starszej i 1 w młodszej grupie wiekowej). Nad przebiegiem rywalizacji czuwali druhowie z OSP w Kurowie. W grupie młodszej konkurencję wygrała Magdalena Wysokińska z klasy IV. W rywalizacji starszych uczniów, najwięcej punktów zdobył Kacper Ostojski z klasy VII.

12.03.2024 zwycięzcy z poszczególnych grup reprezentowali Szkołę na turnieju gminnym w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzebieszowie.