W tym roku wcześniej, bo już 14 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka połączona ze szkolną choinką. Oprócz babć i dziadków licznie przybyli na nią także rodzice. Tradycyjnie rozpoczęliśmy częścią artystyczną, w której wzięli udział wszyscy uczniowie. Dzieci z kas I – III przygotowane przez swoich wychowawców zaprezentowały się w jasełkach. Dzięki wspaniałej grze młodych aktorów na Sali zapanował świąteczny nastrój a goście bardzo chętnie przyłączyli się do wspólnego kolędowania. W dalszej części uczniowie klas „starszych” wierszem i piosenką podziękowali dziadkom za ciepło i wsparcie, jakie im okazują, a przedszkolaki zatańczyły poleczkę. Po gromkich brawach zachwyconej widowni Pan dyrektor R. Wierzejski złożył życzenia przybyłym gościom, wnuki wręczyły dziadkom własnoręcznie wykonane upominki a rodzice z Kurowa zaprosili wszystkich zebranych na słodki poczęstunek. W przerwie wspólnej, przy dźwiękach dyskotekowej muzyki, zabawy dzieci, dziadków i rodziców zjawił się Mikołaj z ogromnymi worami pełnymi prezentów.
Aktualności
Dzień Babci i Dziadka oraz choinka szkolna
- 20
WALENTYNKI
Walentynki początkowo miały pełnić rolę święta dla zakochanych. Obecnie mają służyć jak święto dla wszystkich tych, którzy pragną wyrazić swoją sympatię do bliskich, w tym do członków rodziny, nauczycieli, przyjaciół, kolegów czy koleżanek. Ten miły zwyczaj, zakorzeniony na gruncie polskim stosunkowo niedawno, można obchodzić na wiele sposobów. W naszej szkole już tydzień wcześniej rozpoczęto przygotowania i zadbano o odpowiednią, romantyczną atmosferę. Członkowie koła plastycznego wystawili swoje tematyczne prace plastyczne: styropianowe czerwone serduszka, breloczki i wisiorki drewniane z motylkami, kwiatkami, sercami czy koniczynkami czterolistnymi. Uczniowie pracujący w Samorządzie Uczniowskim zorganizowali pocztę walentynkową i wystawili specjalnie przygotowaną „skrzynkę”. Dzięki temu można było anonimowo przesłać swojej sympatii kartkę lub liścik. Dzień przed walentynkami odbyła się kolejna atrakcja, otóż wybierane były najsympatyczniejsze osoby spośród dziewczyn, chłopców i nauczycieli. Kulminacja tego święta nastąpiła 14 lutego 2017r. podczas szkolnej dyskoteki, na której oprócz zabaw tanecznych i intelektualnych odbyło się wręczanie adresatom tajemniczej korespondencji oraz rozstrzygnięcie konkursu walentynkowego. Najsympatyczniejszą uczennicą naszej szkoły została Zuzanna Płudowska z klasy V, najsympatyczniejszym uczniem Filip Płudowski z klasy II, a najbardziej lubianym nauczycielem pani Agata Nowicka. Gratulujemy serdecznie wygranym oraz dziękujemy wszystkim osobom, które włożyły wiele pracy i inwencji twórczej przy projektowaniu walentynek, wykonaniu dekoracji i organizacji imprezy. Pamiętajmy, że nieważne jest ile otrzymamy „walentynek”, ale, od kogo. Obdarowywanie się odrobiną sympatii, serduszkiem czy kolorową kartką nieco rozjaśnia naszą codzienność, sprawia wiele radości i czyni życie piękniejszym.
10
FERIE TAKŻE NA SPORTOWO
24 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju o Puchar Burmistrza Łukowa
Do ostatniego dnia ważyły się losy naszego udziału w turnieju. „Ten wyjechał, a tamtemu się nie chce” komentowali uczniowie, wiadomo, ferie czas odpoczynku. Jednak są uczniowie na, których zawsze można liczyć. Zuzanna Płudowska, Ania Domańska i Oliwia Płudowska - to reprezentacja dziewcząt. Maciej Lejnert, Kamil Jezierski i Kamil Danielak walczyli w kategorii chłopców. Ci uczniowie pojechali do Łukowa i wygrali – nowe doświadczenia, dobrą zabawę, puchar dla szkoły no i mnóstwo karnetów na basen.
Dziękujemy paniom Agnieszce Płudowskiej i Annie Jezierskiej
za zawiezienie uczniów na zawody.
GMINNY TURNIEJ CZWÓREK SIATKARSKICH CHŁOPCÓW
27 lutego 2017r. w Szkole Podstawowej w Szaniawach odbył się GMINNY TURNIEJ "4" SIATKARSKICH CHŁOPCÓW. Do rywalizacji stanęło 5 drużyn ze szkół podstawowych naszej gminy.
Oprócz naszych uczniów do rywalizacji zgłosili się reprezentanci Szkoły Podstawowej w Dębowicy, Szkoły Podstawowej, Szkoły Podstawowej w Mikłusach, Szkoły Podstawowej w Trzebieszowie i gospodarze, uczniowie Szkoły Podstawowej w Szaniawach. Turniej odbył się systemem: każdy z każdy" po wielu zaciętych pojedynkach klasyfikacja na podium przedstawia się w następujący sposób:
I miejsce Szkoła Podstawowa w Jakuszach op. p. Marcin Cygan
II miejsce Szkoła Podstawowa w Mikłusach op. p. Monika Bogusz
III miejsce Szkoła Podstawowa w Szaniawach op. p. Iwona Perczyńska
Naszą szkołę reprezentowali: Jezierski Kamil, Lejnert Maciej, Danielak Kamil, Okliński Jakub, Danielak Kacper, Filimon Jakub, Borkowski Michał, Wysokiński MaciejMłodym siatkarzom gratulujemy zwycięstwa.
GMINNE ELIMINACJE CZWÓREK SIATKARSKICH DZIEWCZĄT
11
POWIATOWE ZAWODY CZWÓREK SIATKARSKICH
Następnym etapem, po Turnieju Gminnym był występ naszych siatkarzy na Zawodach Powiatowych w Łukowie. Impreza odbyła się 03.03.2017r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Łukowie. Do turnieju zakwalifikowało się siedem drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy. Nazi siatkarze trafili do mocnej grupy A tj.: Strzyżew, Stanin, Okrzeja i Jakusze. Grupa B: Aleksandrów, S.P nr 4 z Łukowa i Adamów. Niestety po trzech emocjonujących i bardzo wyrównanych meczach zajęliśmy czwarte miejsce w grupie, co przekreśliło nasze szanse na udział w finałach.
Naszą szkołę reprezentowali: Jezierski Kamil, Lejnert Maciej, Danielak Kamil, Okliński Jakub, Danielak Kacper, Filimon Jakub, Borkowski Michał, Wysokiński Maciej, Jacenciuk Artur i Olszewski Dawid. Mimo przegranej uważamy nasz występ za bardzo udany i pouczający. Na pewno za rok będziemy chcieli także zawalczyć w powiecie.
SŁÓJ Z MAKARONEM
Uczniowie klas I – II uczestniczą w metodzie wychowawczej zwanej „słój z makaronem”. Celem tej metody jest integracja oraz rozwijanie, promowanie i wzmacnianie pozytywnych zachowań u uczniów. Metoda polega na zbieraniu makaronu indywidualnie i przez grupę. Za zebranie słoika z makaronem jest niematerialna nagroda zaproponowana przez dzieci. Właśnie taką była dyskoteka 23 lutego. Wszyscy byli bardzo zaangażowali w jej organizację. Przynieśli specjalne oświetlenie, nagrania oraz słodkości. Zgodnie z tradycją ostatniego czwartku karnawału pojawiły się również pączki i faworki. Zabawa była wyjątkowa, tańczyli wszyscy parami, indywidualnie i zespołowo. Nikt się nie nudził a tancerze prześcigali się w indywidualnych popisach. Uśmiechnięte i szczęśliwe buzie dzieci udowodniły, że makaron działa. Następny słoik z makaronem to biwak w szkole.
5