30 października w bibliotece odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy I na czytelników. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zgromadzili się w czytelni, by być świadkami tego wydarzenia. Na początku uczniowie aktywu bibliotecznego z klasy szóstej zaprezentowali krótką część artystyczną mówiącą o zbiorach biblioteki zaletach czytania książek oraz zasadach ich poszanowania. Następnie Patrycja Zdanowska, uczennica klasy VI, odebrała uroczyste przyrzeczenie uczniów klasy pierwszej, którzy zobowiązali się czytać książki i o nie dbać. Pani bibliotekarka pasowała nowych czytelników, wręczyła im pamiątkowe dyplomy, a wyznaczeni uczniowie kolorowe zakładki do książek. W drugiej części pani bibliotekarka ogłosiła wyniki Konkursu plastycznego oraz Konkursu Pięknego Czytania i wręczyła zwycięzcom nagrody.
Aktualności
PASOWANIE NOWYCH CZYTELNIKÓW
Wycieczka do Kurowa i Trzebieszowa
31 października 2012 r. została zorganizowana wycieczka uczniów klasy I do Kurowa i na cmentarz w Trzebieszowie. Uczniowie wraz z wychowawcą P. Bernadetą Wiechowską odwiedzili miejsca pamięci narodowej w najbliższym regionie i uczcili pamięć poległych żołnierzy AK i BCh.
Nasza szkoła kultywuje tradycje regionalne, budzi zainteresowanie przeszłością kraju i najbliższej okolicy, rozwija więzi emocjonalne z rodziną i regionem, kształtuje uczucie szacunku do tradycji, do żołnierzy poległych w obronie naszej ojczyzny i ludzi zmarłych. By wzmocnić w uczniach poczucie tożsamości kulturowej, historycznej i narodowej wszyscy wychowawcy organizują wycieczki do miejsc pamięci narodowej.
3
DZIEŃ PATRONA
Dnia 12 listopada cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej akademii, która została przygotowana przez uczniów klas starszych z okazji Święta Niepodległości i Dnia Patrona. Uczniowie klasy VI krótko przedstawili dzieje naszej ojczyzny i bohaterskie czyny przodków, które umożliwiły nam życie w wolnym, suwerennym kraju. Zaprezentowali też sylwetkę patrona szkoły Józefa Piłsudskiego. Pięknie recytowali wiersze i razem z uczniami klas IV-V śpiewali patriotyczne pieśni.
Uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze, która budziła w zgromadzonych uczucia miłości do ojczyzny i podziwu dla tych, którzy swoim życiem dali świadectwo patriotyzmu.
Podsumowanie gminnego konkursu plastycznego w Mikłusach
22 listopada 2012 r. odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego „Bezpieczna droga do szkoły” w Szkole Podstawowej w Mikłusach.
W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych gminy Trzebieszów oraz uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Trzebieszowie. Nagrody dla laureatów konkursu sponsorował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej oraz Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Trzebieszowie.
Uczniowie z naszej szkoły zostali przygotowani przez P. Bernadetę Wiechowską.
Nagrody i dyplomy otrzymali następujący uczniowie:
Zuzanna Płudowska z kl. I (wyróżnienie w kategorii klas I-III),
Natalia Bobrowska z kl. VI (III miejsce w kategorii klas IV-VI),
Wiktoria Przywoźna z kl. V i Katarzyna Wysokińska z kl. IV (wyróżnienia w kategorii klas IV-VI).
1
Uczniowie naszej szkoły na zabawie „andrzejkowej” w Mikłusach
28 listopada 2012 r. w Szkole Podstawowej w Mikłusach odbyła się zabawa andrzejkowa z udziałem uczniów naszej szkoły. Wyjazd został zorganizowany przez Opiekuna Samorządu Uczniowskiego P. Bernadetę Wiechowską. Uczniowie obydwu szkół bawili się wyśmienicie. Samorząd Uczniowski z Mikłus przygotował wiele wróżb, konkursów przy muzyce i zabaw integracyjnych. Najbardziej naszym uczniom podobała się wróżba z butami oraz zabawa „Randka w ciemno”.
9
NA ANDRZEJKI W KOŃCU LISTOPADA ULAĆ COŚ Z WOSKU WYPADA
Tradycją lat ubiegłych w ANDRZEJKOWY WIECZÓR SPOTKALIŚMY się w szkole. W jednej z sal lekcyjnych odbywała się dyskoteka zaś na korytarzu przygotowano stanowiska z wróżbami. Przyszłość przepowiadano lejąc wosk, sprawdzając co kryje się pod filiżanką (trafienie na monetę wróży bogactwo, obrączka przepowiada zamążpójście, listek-miłość zaś pusta filiżanka oznacza, że w nowym roku nie wydarzy się nic nowego).Litery układające się z rozsypanych szpilek pomagały odpowiedzieć na nurtujące pytania. Imię narzeczonego lub narzeczonej poznawano wbijając igłę w papierowe serce z wypisanym imionami. Wieczór możemy zaliczyć do bardzo udanych. Wszyscy bawili się doskonale.