Rozpoczęcie roku szkolnego
2012-2013
Rozpoczęcie roku szkolnego
2012-2013
Radna gminy Trzebieszów pani Grażyna Grochowska była pomysłodawczynią i współorganizatorką I GMINNEGO ŚWIĘTA MLEKA. Uroczystości patronował wójt gminy Trzebieszów pan Krzysztof Woliński. W jej organizację włączyło się stowarzyszenie „Jakuszanki”, Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Wierzejkach oraz nasza szkoła, która wystąpiła w roli gospodarza. Na uroczystość przybył dyrektor Lubelskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka pan Adam Kłopotek, który nagrodził wyróżniających się hodowców mleka. Obecni byli też przedstawiciele spółdzielni mleczarskich, wystawcy maszyn rolniczych i środków do produkcji rolnej. Uroczystości towarzyszyła degustacja potraw oraz występy artystyczne. Na scenie zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Leszczance i w Mikłusach, działający przy Gminnym Ośrodku Kulturyi Wypoczynku w Trzebieszowie zespół „Las Bailerinos” oraz Patrycja Krasuska z wiązanką utworów granych na keyboardzie. Mimo obaw pogoda nie sprawiła przykrej niespodzianki. Kiedy dorośli oglądali rozstawione stoiska wystawowe dzieci korzystały z przygotowanych dla nich atrakcji. Pierwsze święto mleka zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.
10 IX 2012r. na terenie naszej szkoły odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka dla uczniów „oddziału przedszkolnego” i klas I-III zorganizowane przez P. Ewę Jacenciuk, P. Barbarę Wierzejską i P. Bernadetę Wiechowską. Impreza rozpoczęła się pogadanką z dziećmi na temat ziemniaka i jego historii. Dzieci wyśmienicie bawiły się podczas zajęć rekreacyjno-sportowych przy ognisku, zabaw typu „Znajdź ziemniaka”, „Sadzenie ziemniaków” i wyścigów rzędów z ziemniakiem. Uczyły się tematycznych okrzyków. Pobudzały swoją wyobraźnię twórczą podczas konstruowania ziemniaczanych ludzików. Miały możliwość zaprezentowania swojej pracy podczas wystawy. Samodzielnie lub przy pomocy rodziców mogły upiec kiełbaskę i ziemniaka. Po upieczeniu przygotowanych smakołyków nastąpiła ogólna degustacja. Miłą atrakcją wieczoru okazał się przejazd bryczką po szkolnym boisku.
4 X 2012r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka, której organizatorem był Samorząd Uczniowski. Razem z naszymi uczniami bawili się zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mikłusach. Opiekę nad uczniami sprawowały: P. Ewa Jacenciuk, P. Bernadeta Wiechowska i P. Agata Izdebska-Sierpień. Celem imprezy było: integrowanie się uczniów z obydwu sąsiednich szkół, wykazywanie się zdolnościami organizatorskimi, uczenie się samorządności poprzez inicjowanie zabaw, czuwanie nad bezpieczeństwem swoim i innych podczas dyskoteki, stosowanie się do zasad opracowanych przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie zadbali o wystrój sali tanecznej, oprawę muzyczną, przygotowanie i prowadzenie konkursów („Randka w ciemno”, „Kto piękniej tańczy”) oraz stosowali się do zasad obowiązujących podczas dyskoteki. Swoim kulturalnym zachowaniem udowodnili, że można dobrze bawić się stosując reguły w praktyce. Zostały zrealizowane działania wychowawcze zawarte w planie Samorządu Uczniowskiego: tworzenie ceremoniału szkolnego, kultywowanie tradycji, integracja społeczności szkolnej i lokalnej, kształtowanie postawy społecznej, koleżeńskiej, opiekuńczej, wyzwalanie inicjatyw i pomysłowości uczniów.
15 X uczestniczyliśmy w akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej podczas, której odbyło się również ŚLUBOWANIE KLASY I. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem zaproszonych gości przez przedstawicielkę Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klasy I, z pomocą, starszych kolegów zaprezentowali program artystyczny, odwiedzili cztery Krainy (Śpiewu, Pracy, Mądrości i Miłości), w których pokazali swoje wiadomości i umiejętności. Bardzo ważnym momentem było złożenie ślubowania na sztandar szkoły, po którym dzieci zostały pasowane przez dyrektora szkoły na uczniów. Pierwszoklasiści trzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książki. Następnie wystąpili uczniowie klas IV-VI, którzy w programie słowno-muzycznym przedstawili humorystyczny obraz uczniów, wyrazili swoją wdzięczność i podziękowania wszystkim pracownikom szkoły, złożyli życzenia i wręczyli własnoręcznie zrobione karty. Na zakończenie uroczystości P. Robert Wierzejski zwrócił się do uczniów, rodziców i nauczycieli, złożył wszystkim życzenia i podziękowania, a pracownikom szkoły wręczył nagrody okolicznościowe. Głos zabrała również przedstawicielka Rady Rodziców, która w słowach skierowanych do nauczycieli i wychowawców podziękowała za trud wychowania i nauczania dzieci, a na ręce dyrektora szkoły złożyła kosz kwiatów. Po akademii odbyły się dwa spotkania przy herbatce: uczniów klasy I z rodzicami i wychowawcą oraz rodziców z nauczycielami.
30 października w bibliotece odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy I na czytelników. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zgromadzili się w czytelni, by być świadkami tego wydarzenia. Na początku uczniowie aktywu bibliotecznego z klasy szóstej zaprezentowali krótką część artystyczną mówiącą o zbiorach biblioteki zaletach czytania książek oraz zasadach ich poszanowania. Następnie Patrycja Zdanowska, uczennica klasy VI, odebrała uroczyste przyrzeczenie uczniów klasy pierwszej, którzy zobowiązali się czytać książki i o nie dbać. Pani bibliotekarka pasowała nowych czytelników, wręczyła im pamiątkowe dyplomy, a wyznaczeni uczniowie kolorowe zakładki do książek. W drugiej części pani bibliotekarka ogłosiła wyniki Konkursu plastycznego oraz Konkursu Pięknego Czytania i wręczyła zwycięzcom nagrody.
Powered by aSc EduPage