27 czerwca zakończyliśmy rok szkolny.
Aktualności
Zakończenie roku szkolnego 2013/2014
- 48
2012-2013
Rozpoczęcie roku szkolnego
2012-2013
Gminne Święto Mleka
Radna gminy Trzebieszów pani Grażyna Grochowska była pomysłodawczynią i współorganizatorką I GMINNEGO ŚWIĘTA MLEKA. Uroczystości patronował wójt gminy Trzebieszów pan Krzysztof Woliński. W jej organizację włączyło się stowarzyszenie „Jakuszanki”, Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Wierzejkach oraz nasza szkoła, która wystąpiła w roli gospodarza. Na uroczystość przybył dyrektor Lubelskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka pan Adam Kłopotek, który nagrodził wyróżniających się hodowców mleka. Obecni byli też przedstawiciele spółdzielni mleczarskich, wystawcy maszyn rolniczych i środków do produkcji rolnej. Uroczystości towarzyszyła degustacja potraw oraz występy artystyczne. Na scenie zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Leszczance i w Mikłusach, działający przy Gminnym Ośrodku Kulturyi Wypoczynku w Trzebieszowie zespół „Las Bailerinos” oraz Patrycja Krasuska z wiązanką utworów granych na keyboardzie. Mimo obaw pogoda nie sprawiła przykrej niespodzianki. Kiedy dorośli oglądali rozstawione stoiska wystawowe dzieci korzystały z przygotowanych dla nich atrakcji. Pierwsze święto mleka zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.
24
Święto Pieczonego Ziemniaka dla klas
10 IX 2012r. na terenie naszej szkoły odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka dla uczniów „oddziału przedszkolnego” i klas I-III zorganizowane przez P. Ewę Jacenciuk, P. Barbarę Wierzejską i P. Bernadetę Wiechowską. Impreza rozpoczęła się pogadanką z dziećmi na temat ziemniaka i jego historii. Dzieci wyśmienicie bawiły się podczas zajęć rekreacyjno-sportowych przy ognisku, zabaw typu „Znajdź ziemniaka”, „Sadzenie ziemniaków” i wyścigów rzędów z ziemniakiem. Uczyły się tematycznych okrzyków. Pobudzały swoją wyobraźnię twórczą podczas konstruowania ziemniaczanych ludzików. Miały możliwość zaprezentowania swojej pracy podczas wystawy. Samodzielnie lub przy pomocy rodziców mogły upiec kiełbaskę i ziemniaka. Po upieczeniu przygotowanych smakołyków nastąpiła ogólna degustacja. Miłą atrakcją wieczoru okazał się przejazd bryczką po szkolnym boisku.
4
Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka
4 X 2012r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka, której organizatorem był Samorząd Uczniowski. Razem z naszymi uczniami bawili się zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mikłusach. Opiekę nad uczniami sprawowały: P. Ewa Jacenciuk, P. Bernadeta Wiechowska i P. Agata Izdebska-Sierpień. Celem imprezy było: integrowanie się uczniów z obydwu sąsiednich szkół, wykazywanie się zdolnościami organizatorskimi, uczenie się samorządności poprzez inicjowanie zabaw, czuwanie nad bezpieczeństwem swoim i innych podczas dyskoteki, stosowanie się do zasad opracowanych przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie zadbali o wystrój sali tanecznej, oprawę muzyczną, przygotowanie i prowadzenie konkursów („Randka w ciemno”, „Kto piękniej tańczy”) oraz stosowali się do zasad obowiązujących podczas dyskoteki. Swoim kulturalnym zachowaniem udowodnili, że można dobrze bawić się stosując reguły w praktyce. Zostały zrealizowane działania wychowawcze zawarte w planie Samorządu Uczniowskiego: tworzenie ceremoniału szkolnego, kultywowanie tradycji, integracja społeczności szkolnej i lokalnej, kształtowanie postawy społecznej, koleżeńskiej, opiekuńczej, wyzwalanie inicjatyw i pomysłowości uczniów.
1
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
15 X uczestniczyliśmy w akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej podczas, której odbyło się również ŚLUBOWANIE KLASY I. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem zaproszonych gości przez przedstawicielkę Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klasy I, z pomocą, starszych kolegów zaprezentowali program artystyczny, odwiedzili cztery Krainy (Śpiewu, Pracy, Mądrości i Miłości), w których pokazali swoje wiadomości i umiejętności. Bardzo ważnym momentem było złożenie ślubowania na sztandar szkoły, po którym dzieci zostały pasowane przez dyrektora szkoły na uczniów. Pierwszoklasiści trzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książki. Następnie wystąpili uczniowie klas IV-VI, którzy w programie słowno-muzycznym przedstawili humorystyczny obraz uczniów, wyrazili swoją wdzięczność i podziękowania wszystkim pracownikom szkoły, złożyli życzenia i wręczyli własnoręcznie zrobione karty. Na zakończenie uroczystości P. Robert Wierzejski zwrócił się do uczniów, rodziców i nauczycieli, złożył wszystkim życzenia i podziękowania, a pracownikom szkoły wręczył nagrody okolicznościowe. Głos zabrała również przedstawicielka Rady Rodziców, która w słowach skierowanych do nauczycieli i wychowawców podziękowała za trud wychowania i nauczania dzieci, a na ręce dyrektora szkoły złożyła kosz kwiatów. Po akademii odbyły się dwa spotkania przy herbatce: uczniów klasy I z rodzicami i wychowawcą oraz rodziców z nauczycielami.
32